Koçluk Yolculuğum

Koçluk yaklaşımını içselleştirmek ve koç olmak, uzun, ince bir yolculuk. Koçluk karşındaki kişiye ayna tutmaktır. Danışan o aynada kendini görür, ne görmek isterse, neye ihtiyacı varsa, onu ne çağırıyorsa… Ve kendini geliştirmek, gerçekleştirmek, hayatta bırakmak istediği izin yolunda ilerlemek adına ihtiyacı olan kaynakları fark eder. Her insanın doğal olarak yaratıcı, bütün ve ihtiyacı olan tüm kaynaklara sahip olduğuna inanır koçluk.

Koçluk deneyimi çok güçlüdür çünkü güvenli, yargısız bir ortam sunar. Çoğu zaman, güçlü bir sorunun ardından sessizlik ve “hmm” larla başlayan bir derinleşme getirir. Arkasındakileri merak ettiğiniz kapıları açıp bakmanıza alan tanır ve kimi zaman sizi şaşırtır.

Bu yolun beni götüreceği hedeflerden ziyade, koçluk yolculuğunun kendisinden büyük bir keyif ve heyecan duyuyorum.

Profesyonel yöneticilik kariyerime paralel ilerleyen ve kendi yaşamımada anlam katan önemli yol olarak görüyorum.

Koçluk yolculuğumu, aldığım eğitimleri Hakkımda bölümünden görüntüleyebilirsiniz.

İnsan ilişkileri, davranış ve duygular gibi konulara duyduğum merakla başlamış olduğum koçluk eğitimlerimde kendimi sorgulama cesareti gösterdim. Bir süreliğine olumsuz düşünmeyi bıraktım ve olumlu şeyler düşünmeye çalıştım. Zamanla sadece öz farkındalık ve özgüven arttırmakla kalmadım -HAYATIMI ve HAYATINIZI değiştirmenin basit sırlarını ve sınırlarını keşfettim.Önümüzdeki fırsatların ve seçeneklerin farkına varmak, arzu ettiğimiz değişim, gelişim ve dönüşüm sürecini başlatmak ve sahip olduğumuz potansiyeli hayata geçirmek için en güçlü ve belki de tek dayanağımız kendimiziz.

Aslında herkes ne yapacağını ve neden yapması gerektiğini, biliyor...

Bense, bunun nasıl yapılacağını size gösterebilmek için buradayım. Bunu yaparken insanların hayatlarındaki muhteşem değişimlere şahit olmak, sahip olduğum koçluk potansiyelimi insanlarla paylaşabilmek benim içinde HARİKA oluyor. Uluslararası Koçluk Federasyonu (ICF) ‘yla akredite eğitim veren  PCC ünvanı için keyifli yolculuğum devam ederken, araştırmaya, gelişmeye, öğrenmeye ve paylaşmaya devam ediyorum ve var olduğum sürece de devam edeceğim.

"GÜVEN BANA, BENDE ÖNCE İNANMADIM."