Kariyer Koçluğu

Basit bir ifadeyle, kariyer koçluğu mevcut durumunuza odaklanmanıza, geleceğinizden ne istediğinizi düşünmenize ve oraya ulaşmak için bir plan yapmanıza yardımcı olur .

Sadece kendinize ve hayatınızdan en çok ne istediğinize odaklanmak için bir saatiniz olduğunu hayal edin ...

Bir kariyer koçuyla çalışmak tam da budur - günlük yaşamın koşu bandından çıkıp tamamen kendinize odaklanmak, sizi en mutlu eden şeyi düşünmek ve sonra bunu başarmak için adımlar atmak için bir şans.

Bir kariyer koçu  , sizin için en önemli olanı ve geleceğinizden ne istediğinizi belirlemek için sizinle birlikte çalışır ve ardından bu hedeflere ulaşmanız için size destek olur.

Kariyer koçları en iyi şekilde nasıl performans göstereceğinizi anlamanıza yardımcı olacak modelleri ve araçları keşfetmeniz için size ışık tutar.

  • Belki de kariyerinize düştünüz ve bir sonraki nereye gideceğinizi hiç planlamadınız? Bir kariyer koçu, kariyer planlamasına stratejik bir yaklaşım getirmenize yardımcı olabilir. 
  • Belki de sonunda gerçekten istediğiniz kariyeri buldunuz, ancak ona nasıl gideceğinizi bilmiyor musunuz? Bir kariyer koçu, doğru yöndeki bu küçük adımların ne olduğunu anlamanıza yardımcı olabilir.
  • Hayatınızda büyük bir değişiklik olmuş olabilir, bir ilişkinin sonu, fazlalık veya boş bir yuva sahibi olabilirsiniz ve hayata farklı bir şekilde bakmak ve çalışmak mı istiyorsunuz? Bu, kariyer koçluğunun gerçekten yardımcı olabileceği zamandır.

Neden Kariyer Koçu kullanmalı?

Kariyer koçları, sizin için doğru cevapları bulmak için doğru soruları sorarak potansiyelinizi ortaya çıkarmanıza yardımcı olur.

Kariyerinizi değiştirmek, hayalinizdeki işi çekmek, özgüveninizi ve becerilerinizi artırmak veya daha üst düzey bir role adım atmak  isteyip istemediğinizi koçluk hedeflerinize ulaşmanıza yardımcı olacaktır.

Neden bir koça ihtiyacım var? Kendi başıma yapamaz mıyım?

İdeal bir dünyada hepimiz derinlemesine düşünme ve kişisel gelişim için zaman ayırırdık, ancak gerçekte bu zamanı planlamak zor olabilir.

Bir koçla çalışmak, hayat meşgul olduğunda bile odaklanmanızı ve yolunda gitmenizi sağlar, böylece kendi başınıza yapacağınızdan çok daha hızlı sonuçlar elde edersiniz.

Kişisel Antrenör böylece farklı şekillerde şeyler görmek için yardımcı olacaktır ve size daha önce göz önüne almadığımız fikirler verebilir tarafsızdır.

Ayrıca sizi sorumlu tutacaklar ve böylece kendi başınıza yapacağınızdan çok daha fazlasını başarmanıza yardımcı olacaklar.

Ayrıca, sizin için doğru koç, size yardımcı olma hizmetinde bu alana odaklanmış zengin bir deneyime sahip olacaktır.